Na konečnej stanici Field of 20 na

Information

Added: 2018-01-26
Category: blog

Tags article
Na konečnej stanici Field of 20 na

Naša prvá zastávka je v meste Gobustan (iný ako ten, kde boli petroglyfy a sopky, ale rovnaký názov) na severozápad od Baku. Čakáme pred hotelom na Elnura, prichádza na čas aj so šoférom na novom osem-miestnom aute.

Sme sklamaní, ale tak nie až tak moc. Potom nasadáme opäť na bus 205 smerom k metro zastávke Inshaatchilar, ideme asi 15 zastávok, ťažko sa to však ráta, lebo sem tam vodič zastaví hockde. Vystupujeme asi po 40 minútach pri mešite Bibi Heybat, je to po ceste do Baku na predmestí.

Niekde sme čítali, že v Baku cez leto prší tak tri dni do mesiaca, tak sme to vychytali. V buse zaspávame ako diví, slabý spánok v lietadle sa teraz odzrkadľuje.Padajú nám hlavy krížom, krážom, vonku sa spustil lejak. Cesta trvá asi pol hodinu a zrazu vystúpame autom na kopček a pred nami sa objavia malé kopčeky, z ktorých tečie bahno.

Sme tu asi hodinku, potom nás taxikár vezie k bahenným sopkám. Potom sa taxíkom presúvame asi 2 minúty hore na kopec k skalám, kde sú samotné maľby na stenách. Najprv si prezeráme múzeum - asi pol hodinka.

Na konečnej stanici (Field of 20) na veľkom kruhovom objazde asi po 15 minútach prestupujeme na bus č. 195 smerom do Gobustanu. Vrátnik spoza okníčka kričí, odkiaľ sme a následne nám začal menovať slovenských futbalistov. Na Slovensku majú ľudia záhradky, políčka, ale tu sú roztrúsené po krajine malé ropné vrtáky.

Dohodli sme sa s nim, že nás vezme z letiska, ukáže nám cestou Ramana castle a horiacu skalu Yanar Dag. Po prílete skoro ráno by nás mal čakať Rashad, majiteľ hotela, kde máme zajednané nasledujúce dve noci. Nasadáme do vlaku a čítame si vopred dôkladne pripravený itinerár Maroš zisťuje, že sedí v žuvačke, Tono ako verný kamarát mu žuvačku zoškrabkáva z nohavíc.

Top