Niečo v tebe ťa nabáda vydať sa duchovným smerom ale ty to

Information

Added: 2018-01-26
Category: blog

Tags article
Niečo v tebe ťa nabáda vydať sa duchovným smerom ale ty to

Mám rád svoje sny, a preto som sa dnes večer vybral za kúzelníkom druhej kategórie, aby ma naučil, ako sa z nich neprebudiť.

Vlastne, začnime novú knihu, najlepšie takú, ktorá rozpráva živote, povedala Annie, a pohľadila chlapcovu usmiatu tvár. Teraz, keď som vás spoznal, môžeme sa stať kamarátmi. Ale pamätám si, že som počul vychádzať radostné štebotanie práve odtiaľto.

Vedel, že ho mám tak veľmi rada, že pôjdem za ním kamkoľvek. Bola som ochotná obetovať všetko pre svojho vtáčika, ale nakoniec to bol on, kto sa obetoval za mňa. Za svojho miláčika, za farby, ktoré ju tak náhle ohromili, za predstavu pekla, ktoré nejestvovalo.

Čierny rytier bol v skutočnosti strašiakom oblečeným do čierneho šatstva a pamätníkom doby, keď ešte žil manžel Annie a spolu sa starali svoju záhradu. Prešla dlhá chvíľa, ktorá pre Annie znamenala duševné zemetrasenie, ale nakoniec sa rozhodla. V podobe čierneho kočiša čakajúce pri čiernom koči, aby ju zviezol.

Snívalo sa mi tebe celú noc, ako sa spolu rozprávame a čítame si, dnes som ti chcela dokončiť kabátik. Nasledujúceho dňa sa rutina Annie zopakovala a podobne uplynuli aj ďalšie dni. Annie po raňajkách a rannom čítaní zvykla niečo upiecť alebo uvariť.

Podľa Platóna však, keby sa mu podarilo oslobodiť sa z pút, výjsť z jaskyne na denné svetlo a uvidieť skutočné predmety, nie len ich tiene, dostalo by sa mu skutočného poznania. Preto prebývala len vnútri, strániac sa všetkému, čo pripomínalo vonkajšok a zlo. Odvtedy, ako pochovala svojho muža v záhrade, utiahla sa do ústrania a viac nevyšla z domu.

Niečo v tebe ťa nabáda vydať sa duchovným smerom, ale ty to odmietaš. Akvárium na symbolu akvária lze snadno vypozorovat snahu člověka sebezdokonalování; při dobrém postupu se ve snových obrazech kdysi prázdné či poloprázdné akvárium začne naplňovat rybičkami a čistit, aby poté snící člověk rybičky zachraňoval a pomáhal jim; velké množství rybiček je posléze doplňováno obrazy líhnutí nové generace a obojživelníky (krokodýl, žába a podobně), což dokladuje budoucí možnost proměny snícího.

Top